Co z rasowymi?

Co z rasowymi?

Właściciele psów dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy po prostu mają psy i tych, którzy mają psy rasowe. Ci pierwsi najczęściej w ogóle nie przywiązują wagi do rasowej przynależności swojego czworonoga. Grunt, aby piesek był zdrowy i kochany przez wszystkich domowników.

Bywa, że faktycznie jest to pies czystej rasy, ale na co dzień nie ma to żadnego znaczenia. Druga grupa właścicieli jest już mocniej zorientowana na konkretne rasy psów. Jeśli ktoś chce mieć owczarka niemieckiego lub bernardyna, to będzie zdeterminowany, aby takiego psa sprowadzić do domu. Bardzo wiele pięknych i wiernych piesków można znaleźć w schroniskach.

Adopcja zwierzaka w takiej placówce jest rozwiązaniem naturalnym i bardzo szlachetnym. Nic nas to nie kosztuje, a mamy szansę dać psu szczęśliwy dom do końca jego życia. Poza tym właśnie takie psy w praktyce okazują się nadzwyczaj wierne i kochające. Psów rasowych w schroniskach jest znacznie mniej, więc entuzjaści konkretnej rasy zwykle kierują swoje kroki do profesjonalnej hodowli.

Za zwierzę z rodowodem trzeba zapłacić konkretną sumę. Pytanie, czy psy rasowe mają jakieś specyficzne wymagania odnośnie diety? Generalnie nie, ponieważ potrzeby żywieniowe psów są takie same bez względu na rasę i gabaryty psa. Kluczowe różnice dotyczą zapotrzebowania na pokarm – logiczne jest, że sporych rozmiarów okaz potrzebuje więcej zjeść, a mały piesek spożyje proporcjonalnie mniej karmy. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku piesków, które są hodowane z myślą o udziale w wystawach.

Potencjalni medaliści często są na specjalnej diecie.