Dlaczego koloryzujemy pisząc list motywacyjny lub CV?
Koloryzujemy, naciągamy informacje, przeinaczamy fakty. Niestety, bardzo wiele osób, podczas konstrukcji swojego życiorysu, nie podaje do końca prawdziwych danych.
Są to zwykle przekłamania dotyczące umiejętności językowych, praktyk i doświadczeń oraz cech osobowości. Dlaczego koloryzujemy i jakie są tego konsekwencje? Oczywiście, chcemy wypaść jak najlepiej.
Kłamstwo ma jednak krótkie nogi. Jeśli dzięki „dodatkowym umiejętnościom”, obecnym w CV, uda nam się dostać na rozmowę kwalifikacyjną, to z pewnością w kontakcie bezpośrednim, nic nie zdołamy już ukryć.
Rekruter może sprawdzić nasz poziom języka obcego, zapytać o umiejętności, które nabyliśmy podczas praktyk oraz w jaki sposób wykazujemy się kreatywnością na co dzień. Takie konkretne pytania, odwołujące się do treści CV, z pewnością podniosą nam ciśnienie, a nasze poczucie pewności siebie – spadnie do minimum.
Niezależnie od tego, ile naprawdę odbyliśmy praktyk i jaki mamy staż pracy – wszyscy jeste śmy wartościowi, bez koloryzowania. Bądźmy szczerzy i pokażmy swoje najlepsze strony – to na pewno wystarczy.
Polecane artykuły
Częste wizyty w saunie a stan naszego zdrowia
Finowie wynaleźli sauny już bardzo dawno temu i od lat stoją one na ich podwórkach. Kobiety, mężczyźni, dzieci, ludzie młodzi, starsi, w średnim wieku – wszyscy korzystają z saun. Parowe kąpiele to coś, co sprawia, że jest nam dobrze i poprawia się nasza odporność. Dlatego powinno się ich zażywać, j
Święta narodowe w państwach europejskich
Oczywiście niesprawiedliwym byłoby wspomniane powyżej określenie dotyczące poziomu naszej niewiedzy wobec osób, dla których historia świata jest tematem pasjonującym a wydarzenia mające miejsce na terenach dla nas zagranicznych nie są im obce. Jednakże większość z nas, zagoniona w codziennym natłok