Narodowe niuanse
Gesty, które w jednym kraju uważa się za naturalne, a nawet nie zwraca się na nie uwagi, w innym mogą okazać się czynem wysoce niestosownym lub co najmniej takim, który przyciąga zdziwione spojrzenia. Zdarza się też, że dwa różne narody traktują tę samą rzecz, gest, czy zachowanie w zupełnie odwrotny sposób. Jednym z najbardziej reprezentatywnych przykładów narodów, które funkcjonują nieco „na opak” jest Bułgaria. Warto pamiętać, że przeczący ruch głową ze strony Bułgara oznacza przytaknięcie, zaś ruch potakujący oznacza odpowiedź przeczącą.
W towarzystwie Amerykanów lepiej nie narzekać, gdyż mimo całej swojej tolerancyjności, wprost nie znoszą jakichkolwiek prób marudzenia w ich obecności. Według ich opinii, na zewnątrz wszystko zawsze powinno być O.K. W Indiach wysoce niewskazane jest dotykanie pokarmów lewą ręką.
W Europie nawet nie myślimy o takich rzeczach, ale za to posiadamy nieco inne nawyki związane z utrzymaniem higieny. W Indiach, lewa dłoń jest przeznaczona do wszelkich czynności związanych z higieną osobistą, dlatego przestrzega się tego, by nie miała kontaktu z żywnością. Pamiętajmy, aby nigdy nie dawać Chińczykowi zegarka w prezencie. Jest on tam bowiem symbolem zbliżającej się śmierci.
Polecane artykuły
Częste wizyty w saunie a stan naszego zdrowia
Finowie wynaleźli sauny już bardzo dawno temu i od lat stoją one na ich podwórkach. Kobiety, mężczyźni, dzieci, ludzie młodzi, starsi, w średnim wieku – wszyscy korzystają z saun. Parowe kąpiele to coś, co sprawia, że jest nam dobrze i poprawia się nasza odporność. Dlatego powinno się ich zażywać, j
Dlaczego koloryzujemy pisząc list motywacyjny lub CV?
Koloryzujemy, naciągamy informacje, przeinaczamy fakty. Niestety, bardzo wiele osób, podczas konstrukcji swojego życiorysu, nie podaje do końca prawdziwych danych. Są to zwykle przekłamania dotyczące umiejętności językowych, praktyk i doświadczeń oraz cech osobowości. Dlaczego koloryzujemy i jakie