Problemy z filtrem powietrza
Trudno w to uwierzyć, ale samochód może mieć więcej wspólnego z człowiekiem, niż nam się wydaje. Na przykład rzadko kto ma możliwość zastanowienia się nad tym, jak i czym samochód oddycha.
A w pojeździe, tak jak w życiu – oddech to podstawa prawidłowego i efektywnego funkcjonowania. Właśnie do tego służy filtr powietrza.
Jednak jest to element szczególnie narażony na różnego rodzaju szkody i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego też bardzo często się psuje, wymagając kompleksowej naprawy lub wymiany.
Filtr powietrza ma za zadanie oczyszczać powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń sprawiając, że do silnika trafi mieszanka bez żadnych substancji z zewnątrz, mogących utrudniać jej sprawną pracę. Gdy przestaje działać do silnika zaczyna trafiać dużo mniej powietrza, co z pewnością zauważymy, gdyż znacznie wzrasta wtedy zużycie paliwa.
Na szczęście, jeśli mamy do czynienia ze standardowymi modelami samochodów, wymiana filtra okazuje się dość prosta, zajmuje do 10 minut. Trzeba jedynie otworzyć maskę, znaleźć lokalizację plastikowej puszki z zatrzaskami, otworzyć ją i już znaleźliśmy zanieczyszczony filtr.
Teraz wyjmujemy starą część i zastępujemy ją nową, którą usprawni działanie naszego samochodu. Większość producentów wydała w instrukcjach ścisłe zalecenia, co do konieczności wymiany filtrów, zwykle powinno to następować po około 30-40000 przejechanych kilometrach.
Natomiast, jeśli jeździmy w skrajnie niewygodnych warunkach, a nawet gdy dużo poruszamy się po wielkich miastach, gdzie pyłu przy powierzchni jest naprawdę sporo, o wymianie powinniśmy pomyśleć znacznie wcześniej.
Polecane artykuły
Częste wizyty w saunie a stan naszego zdrowia
Finowie wynaleźli sauny już bardzo dawno temu i od lat stoją one na ich podwórkach. Kobiety, mężczyźni, dzieci, ludzie młodzi, starsi, w średnim wieku – wszyscy korzystają z saun. Parowe kąpiele to coś, co sprawia, że jest nam dobrze i poprawia się nasza odporność. Dlatego powinno się ich zażywać, j
Dlaczego koloryzujemy pisząc list motywacyjny lub CV?
Koloryzujemy, naciągamy informacje, przeinaczamy fakty. Niestety, bardzo wiele osób, podczas konstrukcji swojego życiorysu, nie podaje do końca prawdziwych danych. Są to zwykle przekłamania dotyczące umiejętności językowych, praktyk i doświadczeń oraz cech osobowości. Dlaczego koloryzujemy i jakie