Wybierajmy szkolenia, które nas interesują
Szkolenia przede wszystkim mają nam zapewnić nową wiedzę, którą będziemy mogli wykorzystać w życiu. Czy to zawodowym, czy prywatnym, a najlepiej w jednym i drugim. Dlatego powinniśmy się skupiać na tym, co nas interesuje, co może nam się przydać. Prawda jednak jest taka, że nie zawsze możemy iść na takie szkolenie, jakbyśmy chcieli. Zwłaszcza jeśli jest ono opłacane przez szefa i powinno pomóc nam w pracy. Ale nawet w takiej sytuacji, kiedy szkolenie nie sprawia nam żadnej radości, powinniśmy zrobić wszystko, aby jak najwięcej wyciągnąć z niego dla siebie.
Czy decydujemy sami?
Stwierdziliśmy właśnie, że chcemy postawić na samorozwój, a co się z tym wiąże, chcemy się zapisać na jakieś ciekawe szkolenie? Jeśli tak, to na początku pomyślmy, czym się interesujemy, co sprawia nam radość, na jaki temat chcielibyśmy poszerzyć naszą wiedzę.
Jeśli już będziemy wiedzieć co to powinno być, to właśnie takich szkoleń i warsztatów powinniśmy szukać. A ponieważ dzisiaj proponowane są naprawdę różnego rodzaju kursy, to może się okazać, że nie będziemy mieli najmniejszego problemu z tym, aby je odnaleźć. Wówczas będziemy mieli pewność, że na szkolenie pójdziemy z chęcią, że chętnie będziemy słuchać tego, co prowadzący ma nam do przekazania. To też będzie oznaczało, że łatwiej nam wszystko będzie zapamiętać, a co więcej ta wiedza na dłuższy czas będzie zostawała w naszej głowie i to bez większego wysiłku.
Nawet jeśli z przymusu
Może się jednak okazać, że na jakieś szkolenie idziemy, bo szef kazał, bo on za nie płaci i musimy je mieć, aby móc dalej i lepiej pracować. Jednak nawet jeśli tematyka szkolenia nie do końca nas interesuje, to i tak powinniśmy zrobić wszystko, aby iść na nie, z odpowiednim nastawieniem. Aby zostawić otwarty umysł na to, co będą do nas mówili.
Aby nie zamykać się w złości, że muszę na tym szkoleniu być. Kto wie, może się okazać, że nawet z pozoru nudne szkolenie, będzie niezwykle interesujące, bo prowadzący zrobi wiele ciekawych rzeczy, które będą miały je uatrakcyjnić. Kto wie, może pojawi się na nim jakieś zagadnienie, które naprawdę nas zainteresuje i zobaczymy w nim coś wartościowego? A może okaże się, że jednak temat nie jest taki zły jak myśleliśmy i później sami postanowimy go jeszcze dodatkowo zgłębić? Nie ma nic gorszego, niż złe nastawienie do szkolenia, niż zakładanie już z góry, że nie będzie fajnie. Jeśli nie będziemy się na nic nastawiać, jeśli nie będziemy się wkręcać w spiralę złości, to może się okazać, że mimo wszystko wyciągniemy dla siebie coś naprawdę ciekawego, co przyda nam się w dalszym życiu. A im więcej wyciągniemy ze szkolenia, nawet takiego, które nas nie interesuje, tym większa będzie szansa, że łatwiej będzie nam wykonywać służbowe obowiązki i pokazywać, że naprawdę wiemy, co mamy robić na swoim stanowisku. Koniecznie zobaczmy jakie szkolenia by nas interesowały i jeśli tylko istnieje takie mo żliwość, właśnie na nie się umawiajmy. Ale jeśli nie ma takiej możliwości, to starajmy się jak najwięcej wyciągać ze wszystkich szkoleń, na jakich będziemy się pojawiać.
Nawet jeśli zapisał nas na nie szef i w ogóle nie pokrywają się z naszymi zainteresowaniami. Kto wie, może będzie to dla nas jakaś szansa na przyszłość?.
Polecane artykuły
Częste wizyty w saunie a stan naszego zdrowia
Finowie wynaleźli sauny już bardzo dawno temu i od lat stoją one na ich podwórkach. Kobiety, mężczyźni, dzieci, ludzie młodzi, starsi, w średnim wieku – wszyscy korzystają z saun. Parowe kąpiele to coś, co sprawia, że jest nam dobrze i poprawia się nasza odporność. Dlatego powinno się ich zażywać, j
Dlaczego koloryzujemy pisząc list motywacyjny lub CV?
Koloryzujemy, naciągamy informacje, przeinaczamy fakty. Niestety, bardzo wiele osób, podczas konstrukcji swojego życiorysu, nie podaje do końca prawdziwych danych. Są to zwykle przekłamania dotyczące umiejętności językowych, praktyk i doświadczeń oraz cech osobowości. Dlaczego koloryzujemy i jakie