Znaczenie suchej karmy
Chyba wszyscy właściciele psa sięgają po karmę suchą, która w pewnych sytuacjach stanowi wręcz podstawę diety czworonoga. Czy zawsze jest ona wskazana i jakie powinna zajmować miejsce w hierarchii posiłków, które zjada nasz piesek? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno w odniesieniu do psów, jak i kotów można spotkać się z opinią, że odpowiednio dobrana karma sucha jest wystarczająca, aby dostarczyć zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Cała reszta to już przekąski i karmy dodatkowe.
W praktyce znalezienie takiej zbilansowanej karmy nie jest oczywiste. Z pewnością nie zaliczają się do nich tanie wyroby marketowe, jak też karmy koncernowe nachalnie promowane w mediach. Tu musimy odwołać się do producentów z renomą, którzy dbają o to, aby oferowany przez nich pokarm stał na najwyższym poziomie pod względem jakości, składu surowcowego oraz wartości odżywczych. Jeśli sami mamy wątpliwości, można zwrócić się z pytaniem do weterynarza lub pracownika sklepu zoologicznego.
Na pewno warto, aby porządna sucha karma stale znajdowała się w psiej misce. Dzięki temu pies będzie mógł ją zjadać, gdy poczuje się głodny. Jednak ilość karmy nie jest już dowolna – nie może być jej zbyt wiele, bo zwłaszcza większe psy są często łapczywe. Mogą zjeść naprawdę bardzo dużo w ciągu dnia, co z jednej strony nie służy procesom trawienia, a z drugiej może skutkować problemami z nadwagą.
Utrzymanie prawidłowej wagi psiaka powinno być dla każdego właściciela bardzo ważną kwestią.
Polecane artykuły
Częste wizyty w saunie a stan naszego zdrowia
Finowie wynaleźli sauny już bardzo dawno temu i od lat stoją one na ich podwórkach. Kobiety, mężczyźni, dzieci, ludzie młodzi, starsi, w średnim wieku – wszyscy korzystają z saun. Parowe kąpiele to coś, co sprawia, że jest nam dobrze i poprawia się nasza odporność. Dlatego powinno się ich zażywać, j
Dlaczego koloryzujemy pisząc list motywacyjny lub CV?
Koloryzujemy, naciągamy informacje, przeinaczamy fakty. Niestety, bardzo wiele osób, podczas konstrukcji swojego życiorysu, nie podaje do końca prawdziwych danych. Są to zwykle przekłamania dotyczące umiejętności językowych, praktyk i doświadczeń oraz cech osobowości. Dlaczego koloryzujemy i jakie